Šulla – Čikoš, Božikov (C), Bajrič, Rundič – Nono – Hološko (63. Čavrič), Holman (78. Saláta), Rabiu, Moha – Šporar (86. Vittek)

Chudý – Kadlec, Godál (C), Hladík, Čonka – Pehlivan (82. Yilmaz), Sloboda – Jirka (72. Vlasko), Egho, Čanturišvili (81. Brigant) - Ofosu

Góly: 49. Šporar, 68. Moha – 55. Godál (11 m)

Žlté karty: 39. Rabiu, 69. Rundič, 85. Saláta, 90. Šulla - 11. Sloboda, 21. Pehlivan

Rozhodovali: Sedlák – Kováč, Galo

Diváci: 6 352

Polčas: 0:0

Najväčšie slovenské derby malo náboj, kvalitu a výbornú atmosféru vďaka trnavským fanúšikom. Andeli však z Bratislavy vezú prehru 1:2. O jediný presný zásah sa z penalty postaral kapitán Boris Godál.

Tréner El Maestro sledoval duel iba z tribúny, keďže v týždni o tom rozhodla Disciplinárna komisia. V základnej zostave sa pri zranení Čiviča objavil navrátilec Čonka. Vedľa Godála nastúpil Hladík. Martin Tóth zostal na lavičke. „Netradične“ operoval na podhrote Egho a na hrote Ofosu. Po šiestich zápasoch bol medzi náhradníkmi pripravený Ján Vlasko.

Ako prví sa ozvali spartakovci, ktorých za potvrdením majstrovskej trofeje hnalo viac ako tisíc prítomných divákov. Vytvorili skvelú atmosféru. Prakticky domácu. Čonka rozohral v tretej minúte štandardku, na hranici šestnástky sa lopta odrazila k Ofosuovi, ktorý z prvej mieril tesne vedľa pravej žrde. Podobne odpovedali tiež domáci. O dve minúty pálil nepresne Holman. Nasledujúce minúty priniesli živý futbal z oboch strán. V 28. minúte napriahol z krídla Moha, chcel obstreliť Chudého, avšak minul. Viac sa už v prvom dejstve neudialo. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán vyšiel vstup lepšie zverencom Martina Ševelu. V 49. minúte odcentroval sprava Čikoš, pred bránou zakončil Šporar a Chudý na loptu nedosiahol – 1:0. Belasí však viedli len päť minút. Výborný a najmä aktívny Egho prenikol do pokutového územia, kde ho Rundič sfauloval a rozhodca Sedlák ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil kapitán Godál a vyrovnal na 1:1. Andeli nezvesili hlavy, práve naopak. Bojovali a dočkali sa zaslúženej odmeny. Zakrátko mohlo byť na trnavskej lavičke veselšie. Egho vysunul do nájazdu Ofosua, ale tomu v poslednej chvíli skĺzla lopta a dobiehajúci obranca Slovana ju odkopol na rohový kop. Slovanisti mali gól na kopačke v 67. minúte. Do šestnástky prenikol striedajúci Čavrič, prihral Šporarovi, ale jeho strelu tečoval nad bránu Godál. Čo ale nevyšlo Čavričovi, napravil o pár sekúnd neskôr Moha. Po rohovom kope si počkal na odrazenú loptu, vystrelil a zblokovaná strela prenikla za Chudého chrbát – 2:1. Deväť minút pred záverečným hvizdom sa do sľubnej šance dostal po štandardnej situácii Hladík, mieril tesne vedľa ľavej žrde. Domáci si svoje vedenie ustrážili a získali tri body. Červeno-čírni privítajú najbližšie doma Dunajskú Stredu. Súboj sa hrá 5.5. od 17.00 hod.

OHLASY PO ZÁPASE

Pavel Kamesch (asistent trénera FC Spartak Trnava): "Všetci viete, v akej funkcii pôsobím. Dnes som tu omylom. Zápas nebudem rozpitvávať. Gratulujem Slovanu k výhre. My sme bojovali, na budúci týždeň nás čaká ďalší súboj."

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Z našej strany to bola celozápasová dominancia. Ukázali sme hernú kvalitu, určite tam bola i bojovnosť. Víťazstvo je úplne zaslúžené. Vypracovali sme si ďalšie možnosti na strelenie vyššieho počtu gólov. Mrzí nás, že sme inkasovali. Bola to situácia, pri ktorej som mal pocit, že lopta je zhruba 5 cm vonku. Chalani stratili mierne koncentráciu. Napriek tomu sme išli ďalej za víťazstvom. Na našej strane bola tiež túžba, čo je podstatné. Ukázali charakter, víťaznú mentalitu a zaslúžene si pripísali tri body do tabuľky. Pred finále, ktoré nás čaká o tri dni, je to dôležitá výhra."