Vantruba - Kadlec (66. Čeredničenko), Tóth (30. Hladík), Godál, Čonka (46. Janso)- Greššák (66. Oravec), Pehlivan (77. Bogdanovski) - Jirka (46. Brigant), Vlasko (46. Pekár), Ofosu (66. Lovás) - Egho (66. Yilmaz)

Góly: 13. Pehlivan, 56. Godál (11 m) - 27. Martan, 29. Schwarz, 62. Pázler
Polčas: 1:2

Šiesty prípravný súboj v zimnej zaberačke vyznel lepšie pre český celok.

V stretnutí chýbala dvojica Anton Sloboda a Vakho Čanturišvili. Obaja laborovali s menším zranením. Už po tridsiatich sekundách sa musel blysnúť Martin Vantruba, na ktorého sa rútil Súkenník. Mladý brankár jeho zámer prečítal a podržal svojich spoluhráčov. Diváci sa prvého gólu dočkali v trinástej minúte. Vlaskov výborný priamy kop vyrážal brankár Lindr iba pred seba, kde zblízka nemal problém dopraviť loptu do siete Pehlivan - 1:0. Krátko pred naplnením polhodiny hry sa ozvali opäť futbalisti Hradcu Králové. Vantruba vychytal Pázlera, no na dorážku Martana bol prikrátky - 1:1. V tej istej minúte musel predčasne striedať stopér Tóth, ktorý po jednom súboji s protihráčom kríval. Nahradil ho Hladík. Ani nie o dve minúty neskôr išiel český celok do vedenia. Spoza pokutového územia pálil na bližšiu žrď Schwarz - 1:2. Záver prvého dejstva nepriniesol príliš okulahodiaci futbal, hralo sa medzi šestnástkami.

Po zmene strán urobil tréner El Maestro tri zmeny. Trojica novicov priniesla potrebné oživenie. Spartakovci boli aktívnejší a neustále vytvárali na súpera tlak. Chýbala ale presnejšia finálna fáza. V 55. minúte rozohral Brigant rohový kop a po ruke jedného z protihráčov ukázal hlavný arbiter na biely bod. Loptu naň si postavil tradičný exekútor Boris Godál a nemýlil sa - 2:2. O sedem minút neskôr sa zverencom Karla Havlíčka podarilo znova presadiť. Pázler sa postavil k priamemu kopu a zhruba z dvadsiatich piatich metrov nedal Vantrubovi žiadnu šancu - 2:3. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom sa k bráne dostal Vlkanov, no jeho strela po zemi tesne minula pravú žrď. Tridsaťštyriročný kormidelník Spartaka v nasledujúcich minútach prestriedal celý tím. Plnú minutáž si pripísal iba brankár Vantruba. Aj to malo za následok mierny úpadok tempa. Andeli si v posledných minútach nevypracovali gólovú šancu a konečný rezultát tak vyznieva v prospech Hradcu Králové. Červeno-čírni budú najbližšie v akcii v stredu, keď si v rámci krátkeho sústredenia v maďarskom Lipóte zmerajú sily so ZTE Zalaegerszeg.

OHLASY PO ZÁPASE

Boris Godál (hráč FC Spartak Trnava): "Dnes sme mali málo úsekov hry, kde by sme boli lepší od súpera alebo nebezpečnejší. Dvakrát vystrelili na bránu a dali nám tri góly. Inkasujeme veľa presných zásahov. Verím, že sa to do ligy zmení a udržíme si povesť mužstva s najlepšou defenzívou. Do prvého dejstva vybehla zostava, ktorá hrávala v podstate aj na jeseň. Myslím si, že stále nie sme v optimálnej forme. Musíme porozmýšľať nad dobrými, resp. zlými vecami. Najdôležitejší duel tohto roka sa blíži. Čaká nás už sedemnásteho februára. Bolo viac zlého. Tri inkasované góly nie sú dobrou vizitkou celého tímu."