Plach – Medveděv, Jarabica, Ranko, Podhorin – Sarpei, Duga – Šefčík (80. Pentecost), Krč, Kováč (46. Romulo) – Vaščák (54. Rigo)

Vantruba – Lukič, Hladík, Godál (C), Čonka – Pehlivan, Tóth – Jirka, Vlasko (84. Mihálik), Brigant (68. Vakho) – Egho (90. Lovás)

Góly: 70. Medveděv - 15. Egho, 37. Jirka, 77. Godál (11 m)

Žlté karty: 29. Sarpei, 35. Ranko, 60. Krč, 65. Romulo, 76. Medveděv – 65. Hladík, 84. Vantruba

Rozhodovali: Vlk – Weiss, Galo

Diváci: 1 501

Polčas: 0:2

V desiatom kole vycestovali andeli na pôdu Senice. Zverenci Nestora El Maestra predviedli v prvom polčase výborný výkon, vďaka ktorému sa radujú z ďalších troch bodov. Po desiatich kolách majú na konte 24 bodov a, zatiaľ, do nedele, sú prví.

Tréner El Maestro nemohol v súboji desiateho kola počítať s Antonom Slobodom. Navrátilec do malého Ríma si z ostatného, domáceho duelu so Zlatými Moravcami odniesol nakopnutý nárt. Nahradil ho Martin Tóth. Na listine dlhodobo zranených figurovali stále Štefan Pekár spolu s kapitánom Lukášom Greššákom a Babatounde Bellom. Iba na lavičke zostal Vakho, jeho miesto zaujal Brigant.

Od úvodu stretnutia hnala andelov za tromi bodmi búrlivá atmosféra, ktorú vytvorilo približne sedem stoviek priaznivcov Trnavy. O prvý strelecký pokus sa v desiatej minúte postaral Brigant, zľava si naviezol do stredu loptu a spoza šestnástky mieril do náručia Placha. O päť minút išiel už Spartak do vedenia. Vlasko našiel v pokutovom území Egha, ktorý sa presadil medzi dvojicou stopérov a dopravil loptu do siete – 0:1. Seničania odpovedali v 25. minúte, strelou z diaľky mieril vysoko nad Medveděv. Stretnutie mali pod kontrolou hráči Nestora El Maestra. Domácim v úvodnom dejstve prakticky nič nedovolili. V 38. minúte sa po peknej akcii a prihrávke Egha dostal do nájazdu Jirka a zoči-voči Plachovi neváhal – 0:2. Pre rýchlonohé krídlo to bol v treťom dueli (počas siedmich dní, pozn. red.) štvrtý presný zásah. Dve minúty pred odchodom do kabín bol blízko gólu i Yasin Pehlivan, palebnú pozíciu mu v pokutovom území vytvoril Egho, no tečovaná lopta mierila tesne vedľa ľavej žrde, kde ju odkopával jeden zo senických hráčov. Po ňom uzavrel polčas nebezpečnou strelou nad Hladík.

Po zmene strán začali aktívnejšie spartakovci. V 49. minúte si vypracovali gólovú príležitosť. Po centri Briganta sa lopta dostala na hranicu šestnástky, odkiaľ bez prípravy pálil Lukič. Mieril nad bránu. Krátko po hodine hry sa v menšej šanci ocitli i domáci. Po nedorozumení v obrane zakončoval Duga, Vantruba bol pripravený. V 69. minúte sa na ihrisko dostal Čanturišvili, ktorý pri prvom dotyku s loptou našiel za obranou Vlaska, ten prihrával Eghovi, no jeho gólovú strelu zablokoval jeden z domácich hráčov na bránkovej čiare. O pár sekúnd platilo nedáš - dostaneš. Na opačnej strane sa k lopte dostal Medveděv, naviezol si loptu do lepšej palebnej pozície a po zemi k bližšej žrdi prekonal Vantrubu – 1:2. Zverenci Ladislava Hudeca po kontaktnom góle ožili. A začali byť čoraz nebezpečnejší. V 74. minúte mal vyrovnanie na kopačke Šefčík, jeho pokus v poslednej chvíli zastavil na čiare Vantruba. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom stiahol Medveděv v pokutovom území Tótha a rozhodca Vlk ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil kapitán Godál, ktorý ju bezpečne premenil a dodal svojim spoluhráčom potrebný pokoj – 1:3. Senica sa však nevzdala, v 84. minúte sa do obrovskej šance dostal striedajúci Romulo, hlavou trafil brvno a z následnej dorážky, opäť hlavou, sa blysol výborným zákrokom Vantruba. Záverečné sekundy patrili červeno-čírnym. Pehlivan s Jirkom ale iba symbolicky, svojimi strelami, pozdravili fanúšikov za bránou. Spartak vyhral štvrtý duel v rade a po desiatich kolách, keďže Slovan hrá v nedeľu, je na prvej priečke. Najbližšie cestuje už v stredu do Námestova, kde proti domácim zabojuje o postup medzi šestnástich najlepších v Slovenskom pohár. V lige privíta na domácom Štadióne Antona Malatinského v sobotu Dunajskú Stredu.

Ohlasy trénerov

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Vyhrali sme, samozrejme, že sa z toho tešíme. Opäť to bol náročný zápas, ako každý v tejto lige. Cítim, že sme odohrali fantastický prvý polčas. Chalani hrali umne a efektívne. Po zmene strán to nebolo rovnaké. Nakoniec je z toho čisté a zaslúžené víťazstvo. Keď sa pozriete na to, koľko máme bodov, nemôžeme sa na nič sťažovať."

Ladislav Hudec (tréner FK Senica): "Ako povedal tréner hostí, prvý polčas bol jasný. Nielen, že hrala Trnava dobre, ale my sme hrali s veľkým rešpektom. Robili chyby a nevedeli sa dostať do zápasu. Chceli sme hrať vysoko, napádať, keď sa nám ale podarilo získať loptu, tak sme chybovali. Spartak má dobrých, technických hráčov, ktorí to využívali. Inkasovali sme ľahký prvý gól, pretože takýmto štýlom dovoliť útočníkovi obtočiť sa okolo seba v šestnástke... Dovtedy sme nič podobné Trnavčanom neponúkli. Následne prišla druhá chyba, kde si nabehol Jirka. Spartaku sme v podstate prvý polčas darovali. Cez polčas som pri tomto mužstve prvýkrát zvýšil hlas. Chalanom som povedal, aby hrali za seba, aby si ich všimlo iné mužstvo. Pretože taký opustený výkon nemal ďalej význam. Teší ma, že sa zmenilo aspoň niečo. Duel bol otvorený, mohli sme dať gól. Spartak mal brejky. Pri našej mizérii sme ukázali aspoň bojovné srdce. Určite nám chýbala v určitých momentoch kvalita, ale mužstvo budem aj naďalej hnať, kým z nich niečo nevydolujem."