Kira – Sviarčinskij, Mancill, Kavka, Božok – Grič (88. Bednár) – Danko (74. Bragin), Koscelník, Žofčák, Šimčák (55. Regáli) - Sulley

Vantruba – Lukič (73. Kadlec), Godál (C), Tóth, Čonka (81. Hladík) – Pehlivan, Sloboda – Čanturišvili (90. Lovás), Vlasko, Jirka - Egho

Žlté karty: 69. Danko, 82. Mancilla - 29. Lukič, 45. Vlasko

Rozhodovali: Pavlík – Benko, Hrčka

Diváci: 1 813

Polčas: 0:2

Desať víťazstiev, tridsať bodov a stále päťbodový náskok na čele tabuľky. To je bilancia Spartaka Trnava po dvanástom kole Fortuna ligy. Trnavčania si poradili s hráčmi Michaloviec.

Tréner Nestor El Maestro neurobil oproti ostatnému domácemu stretnutiu proti Dunajskej Strede žiadnu zmenu. Po zranení sa vrátil na lavičku Andrej Kadlec. Na súpiske nefigurovali zranení Pekár s Bellom a chorý Yilmaz. Doma zostal i kapitán Lukáš Greššák, ktorý začal s plným tréningom.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie hráčom Spartaka. Už v piatej minúte ukázal svoje individuálne kvality Čanturišvili, poslal center na zadnú žrď, kde ju dopravil do siete nabiehajúci ľavý obranca Matúš Čonka. Rýchly gól andelom pomohol, svojho súpera držali na dištanc. Umne sa pohybovali po ihrisku, vďaka čomu Zemplínčanom znepríjemňovali rozohrávku. V 23. minúte získal na polovici ihriska loptu Egho, ktorý si všimol Jirku, výborne ho vysunul a rýchlonohé krídlo Trnavy obišlo brankára a do prázdnej brány zvýšilo na rozdiel dvoch presných zásahov – 0:2. Bol to jeho piaty gól v aktuálnej sezóne. Úvodné dejstvo uzavreli domáci, ktorí sa v samom závere dostali k vôbec prvému streleckému pokusu. Žofčák naservíroval pred bránu gól Dankovi, ale ten pálil vedľa. Do kabín odchádzali veselší zverenci Nestora El Maestra.

Po zmene strán zachytili úvod Michalovčania. V 56. minúte mohol znížiť Božok, ale netrafil prázdnu bránu. O tri minúty neskôr sa odhodlal k strele spoza šestnástky Danko, ale do priestoru medzi tromi žrďami opäť nemieril. To bolo zo strany Zemplínčanov všetko. Spartakovci si vďaka zodpovednej hre strážili pohodlný náskok. Na súpera vytvárali tlak, ale chýbala im finálna fáza. Tej sa dočkali v 83. minúte, keď sa Egho neulakomil a pred prázdnu bránu ponúkol gólové potešenie striedajúcemu Kadlecovi – 0:3. V závere duelu dvanásteho kola sa vyznamenal skvelým zákrokom Vantruba, ktorý vyrazil nepríjemnú hlavičku Božoka. Červeno-čírni sa najbližšie predstavia dvakrát doma. Už v stredu privítajú na Štadióne Antona Malatinského od 17.00 hod Spišskú Novú Ves, s ktorou si to rozdajú o postup do štvrťfinále Slovenského pohára. V sobotu následne vyzvú v lige Podbrezovú. Súboj má výkop v rovnakom čase 17.00 hod.

Ohlasy trénerov

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "V Michalovciach sa tradične nevyhráva ľahko. Vzájomné zápasy bývajú napäté a vyrovnané až do samého záveru. Rovnako tomu tak bolo aj dnes. Hrali sme však dobre, strelili tri góly a žiadny neinkasovali. Je to pre nás dôležité víťazstvo. Musíme urobiť všetko preto, aby sme si našu úžasnú sériu udržali čo najdlhšie."