Šemrinec – Šulek, Kleščík (C), Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Paur (77. Mance), Van Haaren, Ubbink (61. Gong), Beridze (40. Čogley) - Janga

Vantruba – Kadlec, Godál (C), Tóth, Čonka – Sloboda, Pehlivan – Čanturišvili (90. Janso), Vlasko (73. Greššák), Jirka (88. Lukič) - Egho

Góly: 68. Van Haaren - 49. Egho, 58. Vakho

Žlté karty: 17. Beridze, 25. Skovajsa, 76. Čogley – 38. Pehlivan, 40. Jirka

Červené karty: 36. Kleščík

Rozhodovali: Marhefka – Slyško, Pozor

Diváci: 3 042

Polčas: 0:0

Ani v štrnástom kole nespoznali andeli príchuť prehry. V ťažkom stretnutí zdolali domáci AS Trenčín. O troch bodoch rozhodli po zmene strán. Pripísali si svoje dvanáste víťazstvo v sezóne a ôsme, ligové, v rade.

Tréner Nestor El Maestro urobil v základnej zostave oproti domácemu stretnutiu s Podbrezovou len jednu zmenu. Po menšom zranení sa vrátil Matúš Čonka, ktorý nahradil Jansa. Na listine zranených figuruje dlhodobo Štefan Pekár.

Andelov hnalo od úvodu za tromi bodmi päť stoviek divákov, ktorí im vytvorili domácu atmosféru. Ako prví sa už v druhej minúte ozvali Trenčania. Po zemi to, krížnou strelou, skúšal Beridze. Mieril vedľa pravej žrde. Zverenci Vladimíra Cifraniča už tradične držali loptu na kopačkách a kombinačnými akciami sa snažili dobyť Vantrubovu svätyňu. Svojim umným napádaním a dostupovaním im tomu však spartakovci zabraňovali. V dvadsiatej minúte sa opäť o slovo prihlásili hráči AS. Skovajsa unikol po pravej strane, odcentroval pred bránu, kde zblízka pálil Van Haaren vysoko nad. Desať minút pred koncom prvého dejstva skvelo prečítal hru Godál. Na vlastnej polovici získal loptu, okamžite ju poslal za obranu Eghovi, ktorý sa rútil sám na bránu. V poslednej chvíli ale zatiahol ručnú brzdu Kleščík. Videl červenú kartu. Trnavčania mali pred sebou viac ako polčasovú prevahu o jedného muža. Z následného priameho kopu mieril, aj za pomoci múru, Vlasko tesne nad bránu. Za bezgólového stavu odchádzali oba celky do kabín.

Po zmene strán nastúpili červeno-čírni aktívne. Držali loptu na kopačkách a svojho protivníka tlačili pred vlastnou šestnástkou. V 48. minúte sa dočkali vytúženého gólu. Egho si narazil s Pehlivanom a rakúsky kanonier stihol pred vybiehajúcim Šemrincom usmerniť loptu do siete - 0:1. Po inkasovanom góle ožili domáci, no vyťažili len strelu z diaľky, s ktorou si Vantruba hravo poradil. Druhý presný zásah mal na kopačke Vakho, keď Šemrinec urobil chybu, neodkopol loptu a legionár z Gruzínska ju z prvej poslal vedľa pravej žrde. Všetko si však vynahradil v 58. minúte. Po rýchlej akcii prenikol do pokutového územia Kadlec, na zadnej žrdi nabil práve nabiehajúcemu Vakhovi, ktorý najprv trafil žrď, ale z následnej dorážky už rozjasal prítomných priaznivcov Spartaka - 0:2. Futbalisti spod hradu Matúša Čáka predsa len skórovali, v 68. minúte napriahol z dvadsiatich piatich metrov Van Haaren a Vantruba bol bezmocný - 1:2. V závere ohrozili trnavskú bránu Janga i Mance. Stav sa však nezmenil a andeli si pripísali ďalšie tri body. Najbližšie privítajú o týždeň v nedeľu doma Ružomberok.

Ohlasy trénerov

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Viem, že nikto sa neteší, keď vyhrávame. Viem, že nikto nás príliš nemusí. To však nie je môj problém. Mám fantastickú skupinu hráčov. Som veľmi hrdý, že ich môžem trénovať. V každom stretnutí bojujeme ako levy. V minulej sezóne vyhral Spartak dvanásť zápas. Po dnešku to je naše dvanáste víťazstvo. A to je stále iba október. Myslím, že to nie je vôbec zlé. Trenčín je naozaj fantastický tím. Za posledné štyri roky získali dva majstrovské tituly. Majú veľmi dobrý koncept, hráčov. Po štrnástich kolách sme si dokázali pred nimi vypracovať pätnásťbodový náskok. Myslím, že ani toto nie je zlé."

Roman Marčok (tréner AS Trenčín): "Ďakujeme trénerovi hostí za pochvalu. Snažíme sa robiť veci našim spôsobom a iným oproti zvyšku. Pre nás je to najlepšia cesta. Dnes s týmto úmyslom vstúpili do zápasu. Vypracovali sme si gólovú príležitosť, ktorá zostala nevyužitá. Stretnutie by sa vyvíjalo inak. Následne prišla nešťastná chyba, stála nás vylúčenie kapitána. Nemal iné riešenie, ak chcel zabrániť gólu. Musíme to akceptovať. Po zmene strán sme upozorňovali hráčov, že my budeme aktívne mužstvo, diktovať hru a mať loptu pod kontrolou. Vytvárať si šance, dostávať ho pod tlak. Žiaľ, nepodarilo sa. Päť minút sme mali hluchú pasáž a inkasovali dva góly. Slúži nám ku cti, že stavu 0:2 sme ukázali to, čo by malo byť celý zápas - obrovské nasadenie, po góloch, túžbu vyhrať. Dali sme gól, mali ďalšie štyri príležitostí, ktoré sme nepremenili. Rezultát musíme akceptovať."