Chudý - Pavlovčík (46. Kollár), Gombala (C), Krneta, Jašúrek - Bango (73. Vangel), Magdolen, Neštrák - Čeredničenko (77. Martinko), Vantruba, Bogdanovski

Góly: 54. Obert, 74. Muchaya - 37. Čeredničenko

Žlté karty: 60. Petráš, 75. Ešek - 56. Krneta, 64. Čeredničenko, 87. Neštrák

Rozhodovali: Patrovič - Obertová, Košecký

Diváci: 345

Polčas: 0:1

Zverenci Vladimíra Ekhardta si po dvoch víťazstvách pripísali prehru. Domáci o troch bodoch rozhodli po zmene strán.

Proti druhému celku tretej ligy Západ prišli juniorom z hlavného mužstva pomôcť do brány Chudý a do poľa Iľja Čeredničenko. Zverenci Vladimíra Ekhardta boli v úvodnom dejstve aktívnejším mužstvom. Do šancí sa dostali Vantruba s Gombalom, no bez gólového efektu. Čo sa nepodarilo im, vyšlo pred koncom prvého dejstva Čeredničenkovi. Domáci si nedali pozor a legionár z Ukrajiny šikovne využil svoj nájazd na brankára - 0:1.

Po zmene strán podržal v úvode svojich spoluhráčov brankár Chudý, ktorý zneškodnil niekoľko šancí Nových Zámkov. Ich tlak sa ale stupňoval a v 54. minúte vyrovnal hlavou po rohovom kope Obert - 1:1. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom sa pri dvojici obrancov presadil Muchaya a lobom rozhodol o víťazstve domácich - 2:1.

Juniori si po dvoch výhrach pripísali prehru. Po desiatich kolách okupujú desiatu priečku. Na konte majú deväť bodov. Najbližšie sa predstavia v Ćerveníku, keď v nedeľu 8.10. privítajú od 10.30 hod Bánovce nad Bebravou.

Ohlasy trénerov

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Najmä v prvom polčase sme súpera držali na dištanc, prakticky neohrozil našu bránu. My sme boli nebezpeční, okrem streleného gólu mali chalani ďalšie príležitosti. Nezvládli sme niekoľko brejkov. V druhom polčase som mal pocit, akoby sa chlapci zľakli dobrého výsledku. Zatiahli sme sa a súper nás dlhými loptami prečísloval i vytváral si pološance. Súperovi sa z toho podarilo vyrovnať, keď Kollár nezachytil útočiaceho hráča. V ďalšom priebehu mali domáci viac z hry. Vypracovali sme si však šance aj my. Doteraz nerozumiem, čo rozhodca odpískal pri jasnej ruke domáceho hráča, pričom náš išiel sám na bránu. Chlapcov chcem pochváliť za prístup a dobrý, bojovný výkon. K dobrému výsledku nám chýbalo kúsok šťastia. Súper dal ale dva góly a asi zaslúžene vyhral."