Víkendové zápasy našich mládežníkov

Starší dorastenci hrali dohrávku s Podbrezovou. V prvom zápase medzi týmito súpermi, ktorý bol po piatich minútach prerušený, sa stalo nepríjemné zranenie útočníkovi Trnavy Danielovi Dubcovi. Našťastie všetko dobre dopadlo, za čo mal veľkú zásluhu aj tréner Podbrezovej Ivan Dubíny. Pred sobotným zápasom mu darovali ďakovnú vlajočku manažér mládeže Marián Černý, tréner U19 Stanislav Macek a samotný hráč. Spartakovci duel vyhrali a sú na prvom mieste v tabuľke. Ďalšie zápasy odohrali starší žiaci s Nitrou a mladší na domácej pôde proti rovesníkom zo Senice. Nevydarený zápas majú za sebou juniorky, ktoré podľahli Dunajskej Lužnej.

FC Spartak Trnava U19 - ŽP Šport Podbrezová U19 2:0 (0:0)
Góly: 70. Sviatko, 90. Zolvík
ŽK: 34. Sviatko, 68. Zolvík, 73. Kiss, 77. Bango - 68. Mejri, 70. Horváth, 88. Bellay, 90, Kuc
ČK: Kuc - 2ŽK (Podbrezová)
SPARTAK: Takáč - Zaduban, Štrba (C), Kiss, Kollár (54. Zolvík) - Bango, Vangel, Martinko (80. Valach), Sviatko, Nemček, Lauko (54. Drobný)
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "Prvý polčas nám chýbala dynamika prakticky vo všetkom. Snahu nemožno mojim chalanom uprieť, ale hrali sme jednoducho pomaly. Súper sa stíhal presúvať a zatváral priestory, v ktorých sme sa chceli presadzovať. V krídelných priestoroch sme sa prakticky nepresadili a preto výsledkom našej snahy boli dve krásne strely zo strednej vzdialenosti, ktorých autorom boli Bango a Nemček. Druhý polčas sme chceli jednoznačne pridať a hlavne striedania oživili našu hru. Príchodom Zolvíka a Drobného sme sa zrýchlili v krídelných priestoroch a prišli aj šance. V 65.minúte išiel Drobný sám na bránu hostí, avšak trafil brankára. V 70.minúte po centri Vangela sa hlavou trafil Sviatko. V 90.minúte upravil výsledok na 2-0 Zolvík z penalty."
Poradie: 1. miesto, 13 bodov, skóre 6:1
Najbližší zápas: Sobota 1.10.2016 11:00 FC Nitra U19 - FC Spartak Trnava U19 (Nitra)

FC Nitra U15 - FC Spartak Trnava U15 1:1 (1:1)
Góly:
13. Valko - 8. Nebyla
SPARTAK: Paulen - Ďurina (C), Ševčík, Balažovič, Sekera, Drobena (45. Záhumenský), Nebyla, Dibala (36. Drozda), Mego, Vrška, Belko (52. Ondreák)

Milan Suchý (tréner Spartaka U15):
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "Do zápasu sme vstúpili aktívne, už v prvej minúte sme išli sami na brankára ale Belko svoju šancu nepremenil. Od úvodu sme sa pokúšali o vysoký pressing, čo sa nám aj darilo a vďaka tomu sme sa dostali niekoľkokrát aj do zakončenia. Už v ôsmej minúte sme sa ujali vedenia, keď sa po peknom prieniku Vršku presadil zblízka Nebyla. Súper vyrovnal o 5 minút po rýchlej krídelnej akcii, keď sa presadil Valko. Zápas mal veľmi dobré tempo, akcie sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom výkone, vypracovali sme si dokonca viac príležitostí ako domáci, bohužiaľ chýbala len efektivita. Som spokojný s výkonom hráčov, odohrali sme kvalitný zápas proti vyspelému súperovi."
Poradie: 11. miesto, 4 body, skóre 4:14
Najbližší zápas: Nedeľa 2.10.2016 10:00 FC Spartak Trnava U15 - FC DAC Dunajská Streda U15 (Trnava - Slávia)

FC Nitra U14 - FC Spartak Trnava U14 0:2 (0:2)
Góly:
2. Tomovič, 10. Mišo
ŽK: 13. Pánis - 15. Húževka
SPARTAK: Trník - Polák, Húževka, Kukuč, Rojka, Karhan (C), Mišo (33. Jasovský), Kotlár (70. Štrbka), Púchlo (62. Blaško), Tomovič (68. Petráš), Weisenpacher (50. Strečanský)

Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Od začiatku sme diktovali tempo zápasu, boli sme veľmi energickí, plní sily a v desiatej minúte sme zaslúžene vyhrávali 0:2. Po dvoch rýchlych góloch sme pokračovali v obrovskej aktivite a vysokom pressingu, čo nás stálo veľa síl. Posledných desať minút prvého polčasu prebral iniciatívu súper. Do druhého polčasu sme nastúpili so zabezpečenou obranou a súpera sme takmer do ničoho nepustili. Vypracované príležitosti v druhom dejstve sme nepremenili. Celý tréningový proces v týždni sme prispôsobili hre súpera. Dobre sme ich poznali, vedeli sme čo hrajú a veľmi dobre sme sa pripravili, hlavne po taktickej stránke. Boli tam výborné individuálne výkony ale pochvalu si zaslúži celý tím za zápas ale aj za to, že chalani poctivo a tvrdo pracujú na každom tréningu."
Poradie: 5. miesto, 12 bodov, skóre 16:8

FC Spartak Trnava U13 - FK Senica U13 5:9 (0:2)
Góly Trnavy: 2x Žitný, 2x Repa, Kusý
SPARTAK: Mihočka, Kondé - Šutta, Krchnák, Malovec, Žitný, Nagy, Kucharík, Strmenská, Mego, Lukáš, Kusý, Drozda, Ferenčík, Baláž, Kočík, Trebatický, Kalivoda, Kramár, Šarmír, Repa, Baláž
Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): "V zápase sme ukázali množstvo futbalových akcií. Chalani sa snažili kombinovať, čo sa nám aj darilo a čo ma teší presadzovali sa individuálne.
Ak by sme mali viac kľudu a šťastia v koncovke, tak priebeh zápasu by sa vyvíjal inak, pretože také šance, aké sme mali, by sa mali premieňať. Viac sa musíme sústrediť na svoju hru a nie na okolie. Ale sú to len deti a stále sa učia."
Poradie: 8. miesto, 6 bodov, skóre 74:35

FC Spartak Trnava U12 - FK Senica U12 16:4 (9:1)
Góly Trnavy: 3x Mesíček, 3x Blaško, 3x Vajdík, 3x Ilavský, 2x Gašparík, Horník Kubišta
SPARTAK: Tanaysi, Bomba - Krchnár, Sčasný, Stano - Horník - Blaško, Ilavský, Kubišta, Skukálek, Valovič, Šebek, Sklenár - Mesíček, Gašparík, Malec, Denkócy, Kučerka, Vajda, Železník

Patrik Malý (tréner Spartaka U12): "Myslím si, že sme videli zaujímavý zápas z oboch strán, kde sa striedali úseky, kde jedno mužstvo viac držalo loptu na svojich kopačkách a druhé vyrážalo do rýchlych protiútokov a naopak. Celkovo v stretnutí sme mohli vidieť množstvo zaujímavých kombinácií v našom podaní, najmä ÚHK s narazením lopty. Potešiteľným faktom je i udržanie si čistého konta v podaní brankára Bombu. Samozrejme však netreba mať teraz veľké oči z tohto zápasu nakoľko aj v ňom boli úseky hry, kedy sme sa vrátili k nášmu starému hernému prejavu. Verím však, že nám víťazstvo dodá potrebné sebavedomie a chuť do ďalších bojov."
Poradie: 9. miesto, 6 bodov, skóre 50:56

FC Spartak Trnava ženy B - OFK Dunajská Lužná ženy 1:5 (1:3)
Góly:
42. Šimurdová - 11. Fehérová, 20. a 26. Valášková, 57. a 71. Adámiková
SPARTAK: Bosáková (82. Bagáčová) - Hanzelová (82. Bednáriková), Holcová, Švajdová, Hesková, Žgančíková, Nádaská (46. Lukovičová), Stegmannová (74. Valentová), Šimončičová (71. Richnáková), Šimurdová (71. Žiaranová), Práznovská (C)
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Zápas sme si prehrali sami svojou nesústredenosťou, nedisciplinovanosťou a súperovi sme sa doslovne odovzdali. Súper využil naše školácke chyby a každú šancu premenil na gól. V prvom polčase sme nemali zálohu, nepodržali sme loptu, boli sme zbrklí pri zakladaní útokov. Obrana tiež nebola istá a v útoku sme sa nepresadili tak ako by sme chceli. Súper nebol lepší, dievčatá na nich mali ale ako som spomenul prehrali si to samé. Takýto prístup k zápasu sa už nesmie opakovať. Hneď po zápase sme si od srdca niečo povedali, dievčatá prisľúbili zlepšenie vo všetkých oblastiach. Určite ich výkon mrzel boli smutné ale musíme sa z tohto zápasu poučiť. Ako tréner verím tomuto kolektívu, čaká ich ešte veľa učenia a aj takéto zápasy patria k ich ďalšiemu futbalovému rastu. Je to veľmi mladý kolektív, ktorý zbiera skúsenosti v ženskom futbale, ale vyhovárať sa stále na to nedá ak chceme napredovať a vychovávať vynikajúce hráčky ale aj osobnosti do civilného života. Dievčatá si musia určiť priority. Každá z tohto kolektívu vie hrať a je tu kvalita, len treba chcieť a popracovať na tom. "
Poradie: 10. miesto, 1 bod, skóre 2:16
Najbližší zápas: Nedeľa 2.10.12:00 TJ Kopčany ženy - FC Spartak Trnava ženy B (Kopčany)