Spartak v príprave nastúpi aj proti atraktívnemu súperovi Maccabi Tel Aviv

Spartak v príprave nastúpi aj proti atraktívnemu súperovi Maccabi Tel Aviv

Stretnutie sa odohrá v rakúskej obci Laa an der Thaya. Pre fanúšikov v dostupnej lokalite, keďže sa nachádza len 170 km od Trnavy.

Zápas proti vicemajstrovi izraelskej ligy pôvodne v pláne nebol, ale keďže FC Fastav Zlín vyhral český pohár (porazil Opavu 1:0, pozn. red.), 23.6. ho čaká Česko-slovenský superpohár so Slovanom Bratislava. V rámci výborných vzťahov tak súper z Česka požiadal o zrušenie prípravného zápasu. Vedeniu Spartaka sa podarilo na uvoľnený termín dohodnúť so zvučným súperom Maccabi Tel Aviv.

Izraelský tím bol založený pred 111 rokmi, svoje domáce zápasy hráva na Netanya Stadium, s kapacitou 13 610 miest. Z majstrovského titulu sa hráči Maccabi tešili v dvadsiatich dvoch prípadoch, naposledy v sezóne 2014/15. V domácom pohári pridali o jeden triumf naviac. V aktuálnej sezóne obsadili druhú priečku, ktorá im zaručuje miestenku v prvom predkole Európskej ligy. Mužstvo vedie 43-ročný syn legendárneho Johana Cruyffa, Jordi.

V ročníku 2015/16 sa tím prebojoval do skupinovej fázy najprestížnejšej klubovej súťaže v Európe Ligy majstrov. V skupine G narazili na Chelsea, Dynamo Kyjev a Porto. V uplynulej sezóne sa predstavili v skupine Európskej ligy. Sily si zmerali proti Zenitu Petrohrad, AZ Alkmaar a Dundalku.

Duel je naplánovaný v sobotu 24.6. od 17.00 hod už v spomínanej Laa an der Thaya.

aktuálne na spartak.sk