Spartak U17 a U19 nepotešili proti Puskás Akadémii

Starší a mladší dorastenci odohrali prípravný zápas proti rovesníkom z tímu Puskás Akadémia. V Maďarsku to boli pre nich obrovské skúsenosti, výsledkovo však sklamali.

Devätnástka bola od úvodu zakríknutá. Červeno-čírni ohrozovali bránu Balogha sporadicky. Ako prvý sa do príležitosti dostali domáci, Szabóv pokus Kolena kryl. Do šance sa zo Spartaka dostal Gojkovič po rohu, hlavičkoval nad. Na konci polčasu Vangel vyskúšal pozornosť domáceho brankára. V úvodnom dejstve robil problémy obrane Damászi, ktorý najprv prestrelil bránu a neskôr trafil brvno. Obe mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Puskás Akadémii vyšiel dokonale úvod druhého polčasu. Petér Bence dostal prihrávku za obranu a otvoril skóre stretnutia. O pár minút však bolo vyrovnané. Strelou zvnútra pokutového územia vyrovnal Michal Zaduban. Gól domácich nezlomil, práve naopak, o päť minút si Petér Bence zopakoval situáciu, dostal pass za obranu a v nájazde proti Kolenovi nezaváhal. Dvojgólový strelec mohol pridať aj svoj tretí gól, no z gólovej šance trafil iba bočnú sieť. V zápase sa už viac neudialo.

FC Spartak Trnava U19 – Puskás Akadémia U19 1:2 (0:0)
Góly:
Zaduban M. – Peter Bence 2 x
SPARTAK:
Kolena – M. Zaduban (Juriš), Štrba, R. Zaduban, Jašúrek (Kollár) – Bango, Fačol (Halmo), Gojkovič (Pavlovčík) – Drobný (Polák), Vangel (Benca), Lauko (Zolvík)

Jozef Brezovský (tréner FC Spartak U19): „Mali sme dočinenia s kvalitným súperom. Otestovali sme si jednu hernú variantu v obrane aj útoku. Čakal som, že budú kvalitní. Prekvapili ma fyzickou vyspelosťou, boli veľmi rýchli. Platila na nás ich tvrdosť a dôraz. Musíme na tom popracovať, aby sme nedostávali lopty za chrbát. Súpera sme dokázali udržať v stave, aby dal zo seba všetko, keď si chcel udržať víťazstvo. V závere sme si vypracovali šance na vyrovnanie. Beriem to ako náročný tréning a prípravu pred ďalšími zápasmi v lige. S niektorými hráčmi však musíme viac mentálne popracovať.“

Paralelne so zápasom staršieho dorastu hrali svoj prípravný zápas aj mladší dorastenci. Pod vedením Patrika Lipnického a Jána Krupu prehrali vysoko 0:5. Spartakovci vstúpili do zápasu solídne, hru mali pod kontrolou, no nevyužili dve gólové príležitosti Martinku, za čo ich domáci potrestali gólom na 0:1. O ďalších desať minút bolo 0:3. Hráči Puskás Akadémie využili hrubé chyby v obrane. V druhom dejstve sa Spartak snažil postupným útokom dostávať pred bránu Lakyho, avšak cez prehustenú strednú zónu ihriska sa ťažko dostávali. Naopak súper opäť využil dve hrubé chyby stredných obrancov a bolo po zápase.

FC Spartak Trnava U17 – Puskás Akadémia U17 0:5 (0:3)
Góly:
Oroszi 2 x, Szabó, Varga, Ivic
SPARTAK:
Urminský (Takáč) – Fridrich (Mihalovic), Novanský (Tumma), Kiss, Vajda – Valach (Chmura), Bros (Smaali), Kozák – Sekera (Jirka), Martinka, Vida

Patrik Lipnický (tréner FC Spartak U17): „Hrali sme proti zdatnému súperovi. Výsledok je pre nás krutý. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, boli sme aktívni avšak nepodarilo sa nám streliť úvodný gól. Naopak, urobili sme veľké defenzívne individuálne chyby technického a taktického charakteru, ktorými sme súpera dostali na koňa, keďže strelil tri góly. V druhom dejstve sme prestriedali šesť hráčov, neboli sme kompaktní v ofenzíve ani defenzíve. V závere súper, opäť po našich chybách, pridal ďalšie dva góly.“

Oba zápasy sledoval aj manažér mládeže Marián Černý:

„V prvom rade, videli sme krásny areál s veľmi peknou akadémiou. Sme veľmi vďační, že sme sa tohto dvojzápasu mohli zúčastniť, že sme vôbec dostali pozvanie. Nie je to až takou samozrejmosťou. Žiaľ, tieto zápasy nás vyzliekli donaha a ukázali, že chlapci v tomto veku nepristupujú k svojim povinnostiach profesionálne. Mal som dojem, akoby to zobrali tak, že nemusia ísť do školy a idú na výlet. V tomto veku by už mali pristupovať k svojim povinnostiam oveľa profesionálnejšie, pretože reprezentujú klub a takisto aj seba. Nikdy nevedia, kto ich sleduje a často si týmto zatvárajú dvere do sveta futbalu. Osobne si nemyslím, že kvalitatívne sme horší ako zahraniční hráči, ale či už našou povahou alebo prístupom to negujeme. Do budúcna sa chceme určite zamerať na medzinárodnú konfrontáciu, pretože jedine takýmto spôsobom vieme napredovať a neuspokojiť sa s tým, že sme relatívne úspešní v mládežníckych kategóriách. Pozitíva z tohto dvojzápasu môžu byť to, že tí rozumnejší si z toho zoberú ponaučenie. V dnešnej dobe už všetci pracujú na 100 %, ale ten, kto sa chce futbalom živiť, musí ísť na 120 %. Musíme byť na seba náročnejší či už my v klube, tréneri, rodičia a samotní hráči.“