Robert Tambe sa predstaví na Pohári konfederácií

Robert Tambe sa predstaví na Pohári konfederácií

Legionár z Kamerunu sa po Africkom pohári národov prebojoval aj na druhý prestížny turnaj. Od 17.6.-2.7. sa predstaví na Pohári konfederácii.

Tradičný turnaj sa uskutoční v Rusku, teda v krajine, ktorá o rok neskôr privíta Majstrovstvá sveta. Kormidelník reprezentácie Kamerunu povolal okrem Tambeho aj druhého zástupcu Fortuna ligy, Ernesta Mabouku z MŠK Žilina.

Kamerunčania sa v skupine B stretnú s Čile, Austráliou a Nemeckom. Úvodný zápas čaká Broosovu družinu v nedeľu 18.6., keď od 20.00 hod nastúpia proti Čile. Druhý duel odohrajú vo štvrtok 22.6. od 17.00 s Austráliou a záverečné meranie síl absolvujú proti majstrom sveta Nemcom (nedeľa 25.6. 17.00, pozn. red.).

Konečná nominácia:

Brankári: Fabrice Ondoa (FC Sevilla/Šp.), André Onana (Ajax Amsterdam/Hol.), Georges Bokwé (Coton Sport)
Obrancovia: Ambroise Oyongo (Montreal Impact/MLS), Michael Ngadeu-Ngadjui (Slavia Praha/ČR), Adolphe Teikeu (FC Sochaux/Fr.), Collins Fai (Standard Liége/Belg.), Jonathan Ngwem (Progresso Associacao do Sambizanga/Angola), Ernest Mabouka (MSK Žilina/SR), Jérome Guihoata (Panionios Atény/Gréc.), Lucien Owona (AD Alcorcón/Šp.)
Stredopoliari: Georges Mandjeck (FC Metz/Fr.), Sébastien Siani (KV Oostende/Belg.), Arnaud Djoum (Heart of Midlothian/Škót.), André-Frank Zambo Anguissa (Olympique Marseille/Fr.)
Útočníci: Vincent Aboubakar (Besiktas Istanbul/Tur.), Benjamin Moukandjo (FC Lorient/Fr.), Jacques Zoua (1. FC Kaiserslautern/Nem.), Karl Toko Ekambi (Angers/Fr.), Christian Bassogog (Che-nan Ťien-jie/Čína), Robert Ndip Tambe (Spartak Trnava/SR), Moumi Ngamaleu (SC Rheindorf Altach/Rak.), Olivier Boumal (Panathinaikos Atény/Gréc.)

aktuálne na spartak.sk