Nestor El Maestro: Teším sa, že sme konečne na ihrisku

Nestor El Maestro: Teším sa, že sme konečne na ihrisku

Spartakovci sú od štvrtka v plnej tréningovej záťaži. Nový kormidelník Nestor El Maestro si letný dril s mužstvom užíva. "Všetko je zatiaľ pozitívne. Teším sa, že sme po všetkých diskusiách a plánoch konečne začali pracovať na trávniku," uviedol.

Už skôr sme Vám priniesli informáciu o doterajších letných posilách Spartaka Trnava. Medzi nimi je i PRIVAT YAO, ktorý sa vrátil po polročnom hosťovaní zo Zlatých Moraviec. Svoje šťastie skúša dvojica MILIVOJE LAZIČ a STEFAN BOGDANOVIČ. Ivan Hladík s Lukášom Greššákom trénujú individuálne. Babatounde Bello bude chýbať minimálne ďalší mesiac.

"Chceme hrať futbal, ktorý bude úspešný. Určite pôjdeme za víťazstvami. Rád by som s tímom hral dôrazný, až agresívny štýl futbalu. V defenzíve rýchly a dynamický v ofenzíve. Jednoducho tak, aby sme zaujali Trnavu," uviedol novinárom v mixzóne.

Tridsaťštyriročný bývalý asistent Mirka Slomku si uvedomuje, že tréner žije z pozitívnych výsledkov. Aj z toho dôvodu potrebuje podľa vlastných slov od verejnosti čas, aby sa jeho práca pri mužstve dostatočne prejavila. Káder, zatiaľ, uzavretý nie je.

"Oproti minulej sezóne opustilo Spartak niekoľko hráčov. Logicky preto vieme, kde nás tlačí topánka. Radi by sme vystužili najmä ofenzívu a krídelné priestory," pokračoval v odpovedaní na zvedavé otázky.

Z nových tvári si Nestor El Maestro sľubuje veľa od Vachtanga Čanturišviliho, ofenzívneho univerzála, ktorý je využiteľný na jednom i druhom krídle.

"Síce je náročné hodnotiť po pár tréningových jednotiek, ale čo som doteraz videl, tak je to hráč, ktorý nám naozaj môže pomôcť. Stane sa dôležitou súčasťou tímu. Každým dňom sa zlepšuje i Pehlivan, dostal od nás druhú šancu na návrat k veľkej kariére. Keď začne sezóna, taktiež bude pre nás platný," dodal Nestor.

Andelov čaká od pondelka jediné letné sústredenie v Jaslovských Bohuniciach, v rámci ktorého odohrajú dva prípravné zápasy. Prvý ich čaká už v stredu, keď od 17.00 hod privítajú na tamojšom ihrisku ViOn Zlaté Moravce. Posledný deň vycestujú z Bohuníc do Rakúska, kde sa stretnú s Maccabi Tel Aviv.

"Dajte mi nejaký čas. Keď dáme mužstvo dokopy, budeme sa snažiť pracovať tak dobre, aby sme vstúpili podľa predstáv do sezóny a mohli sa odraziť ďalej. Nechcem odhadovať, kde môžeme skončiť," uzavrel nový tréner Trnavčanov.

Ďalšie pocity trénera, ale i nováčikov v tíme Vám budeme postupne prinášať na našej webstránke.

VIDEO: http://fcspartak.tv/v729-prvy-trening

aktuálne na spartak.sk