Mládež vo výsledkoch

Starší dorast prehral na východe v Michalovciach, mladší dorastenci (U17, U16) si doma so zemplínčanmi poradili. Žiaci hrali s Nitrančanmi striedavo, keď v kategórii U15 vyhrali, spartakovci U14 ťahali po prestrelke za kratší koniec. Mladší žiaci U13 tiež prehrali ale U12 si s rovesníkmi z Nitry poradili.

MFK Zemplín Michalovce U19 - FC Spartak Trnava U19 2:0 (2:0)
Góly: 10. a 41. Bellás
Michalovce: Prysiazhniuk - M. Kolesár (C), Kimák, Janočko, Bednár, Fedyna, Bellás, P. Kolesár (87. Sopata), Lukáč (72. Lehotský), Masnica, Vajs (89. Vinc)
Spartak: Vantruba - Pavlovčík, Štrba, Polák, Jašúrek - Vangel (46. Juriš), Lošonský, Bango - Benca (60. Zolvík), Fačol, Lauko (69. Halmo)

Jozef Brezovský (tréner Spartaka U19): "Po únavnej ceste ráno, sme mali prvú šancu po hlavičke Poláka. Následne sme však nezachytili úvod stretnutia a po rohovom kope domácich už v 10. minúte nechala naša obrana v 16-ke voľného hráča, ktorý pohodlne prihral na úvodný gól. Domáci nám pri rozohrávke nedávali veľa priestoru a aj s povolenou zvýšenou agresivitou v súbojoch boli aktívnejší. Po približne polhodine hry sme v strednej zóne ľahko stratili loptu, naši hráči pri uvoľňovaní ostali visieť a po rýchlom útoku po našej ľavej strane a prudkom centri hlavou zvýšili domáci na 2:0. Museli sme zmeniť štýl hry a po prestriedaní v druhom polčase sme boli aktívnejší ako v prvom. Dobre hrajúci Pavlovčík sa presunul do stredu, do útoku prišli aktívni Zolvík a Halmo. Vypracovali sme si niekoľko šancí, keď sme sa dostávali častejšie za obranu domácich. Ich vysokú obranu zlepšenou hrou prekonávali Bango, Zolvík a Halmo. Súper bol však v zápase aktívnejší a minimálne na 5 postoch (hlavne v ofenzíve oproti nám) jednoznačne lepší. Výborne chytal brankár Vantruba, ktorý nám stále držal nádej na kontaktný gól. Sklamali hráči, ktorí mali byť nositeľmi kvality a v takomto ťažkom zápase to bolo rozhodujúce. Prvý polčas sme boli prakticky bez útočníkov. V tejto lige už nie je možné aby ste hráča nútili do aktivity, niektorí sa musia rozhodnúť ako ďalej."
Poradie: 8. miesto, 19 bodov, skóre 21:18

FC Spartak Trnava U17 - MFK Zemplín Michalovce U17 2:0 (1:0)
Góly: 24. a 80. Martinka
Spartak: Urminský - Kiss, Martinka, Vida, Sekera (67. Mihálik) - Tumma, Vajda (80. Šiška), Dráfi - Valach (C), Bros (72. Jirka), Mihalovic
Michalovce: Dráb - Paluba, Gužinák, Špak, Uher, Fedor (63. Princz), Vojtovič (C), Hospodár, Saxa, Ebský (71. Mihalík), Polačko

Patrik Lipnický (tréner Spartaka U17): "V prvom polčase bol náš výkon na dobrej úrovni. Boli sme aktívni s loptou aj bez lopty, celkom dobre sme zvládali prechodové fázy, dokázali sme súpera prečíslovať, dali sme vedúci gól po peknej a rýchlej kombinačnej akcii. Mali sme ďalšie sľubné príležitosti súperovi gólovo odskočiť, žiaľ nepremenili sme ich. Druhý polčas sme už nedokázali kontrolovať hru podľa našich predstáv. Častými a ľahkými stratami lôpt sme sa nedokázali dostať do potrebnej hernej istoty, absentovala nám kvalitnejšia medzihra a presnosť prihrávok pri vedení útokov. Súper,ktorý stále cítil šancu na dobrý výsledok, hrozil najmä po štandartných situáciách a po jednej z nich nám nastrelil aj tyč. Do ďalších väčších šancí sme ho však už nepustili, naopak v závere zápasu prikrášlil naše víťazstvo pohotovým gólom z polovice ihriska Martinka."
Poradie: 5. miesto, 26 bodov, skóre 24:19

FC Spartak Trnava U16 - MFK Zemplín Michalovce U16 2:1 (2:0)
Góly: 22. Mihálek, 27. Kopšík - 56. Piatka
Spartak: Filípek - Mihálek, Michalička (80. Mánik), Akbar, Babják (60. Koricina) - Strmenský, Baranovič, Kopšík (72. Kolenič) - Várady, Daniel (C), Gono (57. Horvát)
Michalovce: Cholp - Piatka, Sidor, Vojtko, Trusa, Košuda, Dzurjo (68. Drahokoupil), Jakubov, Leňo, Holovka (60. Baran), Vasiľ (41. Džupin)

Róbert Ovad (tréner Spartaka U16): "V úvode zápasu sme mali problém s vysokým pressingom súpera, nevedeli sme sa dostať do plynulejšej kombinácie, viazla medzihra. Po strelení nášho úvodného gólu sa obraz hry zmenil, začali sme mať herne navrch, čo sa pretavilo do nášho ďalšieho gólu. V tomto úseku zápasu sme dominovali, vytvorili sme si ďalšiu gólovú príležitosť, ktorú sme nepremenili. V 2. polčase sme pokračovali v nasadenom trende, vyústením bola situácia, keď sme išli sami dvaja na brankára, ale trestuhodne sme túto šancu zahodili. Po našej strate koncentrácie pri rohovom kope súpera sme inkasovali zbytočný gól. Po tomto momente zvýšil súper nasadenie so snahou urobiť ešte niečo s výsledkom. Z našej hry sa vytratilo herné sebavedomie, začali sme sa strachovať o výsledok, nedokázali sme dotiahnuť dobre rozbehnuté herné situácie do finálnej fázy. Napriek tomu sme zápas kontrolovali a súpera sme do ďalších šancí nepustili. Podla priebehu zápasu je naše víťazstvo zaslúžené a pri lepšej koncentrácii v gólových príležitostiach mohlo byť výraznejšie."
Poradie: 9. miesto, 17 bodov, skóre 17:19

FC Nitra U15 - FC Spartak Trnava U15 0:2 (0:0)
Góly: 38. Burian, 59. Nebyla
Nitra: Búš - Cehula, Balaj, Gerši, Čapkovič (C), Ševčík, Pagačovič, Hambálek, Antal (58. Franko), Marko (60. Strakoš), Segéň (36. Vaško)
Spartak: Rehák - Durdy, Žitný (C), Kozák, Burian - Grík, Bindics (62. Rafajdus), Nebyla - Repa (68. Glós) Csáno, Zedek (52. Benovič)

Eduard Vilčinský (tréner Spartaka U15): "Vstup do zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, postupne sme však preberali iniciatívu a už v priebehu prvého polčasu sme mali tri gólové šance. Na začiatku druhého polčasu sme strelili gól zásluhou výbornej práce Csána a zakončení Buriana a paradoxne vedúci gól nám ublížil. Postupne sme však opäť prevzali iniciatívu a vytvárali si aj čisté gólové šance. Neboli sme však dôrazní a efektívni pri zakončení. Pri druhom góle Nebylu sme mali naopak šťastie my."
Poradie: 1. miesto, 39 bodov, skóre 64:4

FC Nitra U14 - FC Spartak Trnava U14 5:3 (2:2)
Góly: Góly: 4., 26. a 63. Michalka, 39. a 65. Sabo - 10. a 54. Mego, 29. Vrška
Nitra: Molnár - Ďurica, Vlasák (C), Baranovič, Majtényi (44. Ballay), Valko, Druga, Javro, Pekár (57. Šoky), Sabo, Michalka (67. Hádek)
Spartak: Pánis - Balažovič, Haraj (25. Húževka), Mego, Dibala (56. Horváth) - Ďurina, Stanek (52. Slimák), Vrška (47. Grunský) - Drobena (C) (56. Talamon), Koberčík, Sekera

Roman Šulek (tréner Spartaka U14): "V zápase dobrej úrovne sa hral útočný futbal,kde útok dominoval nad obranou. Hneď v úvode zápasu sa dostal do šance Sekera, ale jeho strela tesne minula bránu súpera. Po nedorozumení brankára s obranou sme inkasovali prvý gól. Podarilo sa nám vyrovnať po góle Mega. Zlé vybehnutie nášho brankára znamenal druhý gól v našej sieti. Dokázali sme odpovedať dôrazným Vrškom. Následné šance zostali nevyužité, kde sme hlavne boli málo dôrazní v súperovej šestnástke. V druhom polčase sme po chybe v strede poľa opäť inkasovali, ale podarilo sa nám vyrovnať gólom aktívneho Mega. Po štandardnej situácii sa súper znovu dostal do vedenia. Následná obrovská šanca Mega zostala nevyužitá. Domáci si v závere poistili víťazstvo gólom do našej otvorenej obrany. V tomto zápase sme spravili veľa individuálnych chýb, ktoré súper dokázal potrestať. Treba sa z nich poučiť a ďalej svedomito pracovať."
Poradie: 3. miesto, 30 bodov, skóre 59:10

FC Spartak Trnava U13 - FC Nitra U13 2:7 (2:3)
Góly: 2. Tomovič, 10. Kotlár - 23. a 50. Neštrák, 24. a 56. Kozma, 28. Mokoš, 36. Hlušek 44. Czako
Spartak: Trník, Tomovič, Adamkovič, Kotlár, Štrbka, Petráš, Kukuč, Javorek, Cesnek, Strečanský, Hrčka, Hačko, Pomšahár, Jasovský, Púchlo, Polák, Blaško, Chynoradský, Fiala, Karhan (C), Weisenpacher, Pánis
Nitra: Tomášek, Gerši, Hlušek, Kováč, Čaládi, Mikuš, Czako, Kozma, Šmatlák, Manduch, Neštrák, Tvrdík, Rumanovský, Kóša, Kudlička, Bečica, Mokoš, Mori (C), Valo, Lenčéš

Marco Obetko (asistent trénera Spartaka U13): "Do zápasu sme vstúpili aktívne so snahu kontrolovať hru a s odhodlaním vyhrať. Hneď z prvej vážnej akcie sme dokázali skórovať. Štrbka v pravej krajnej vertikále obišiel obrancu, poslal spätnú prihrávku na Tomoviča ktorý nikým nekrytý strelou na prvú žrď otvoril skóre. Naďalej sme pokračovali v aktívnej hre, dostupovali súpera a aj pomocou krajných obrancov sme hrozili častými prečísleniami v krajných vertikálach, z čoho sme však nedokázali vyťažiť niečo viac ako zopár nepresných centrov. V 10 minúte súper stratil loptu na našej polovici, rýchlym prechodom do útoku sme sa dostali až pred súperovu bránu, kde po Tomovičovej prihrávke Kotlár skóroval strelou na zadnú žrď, 2:0. Tento gól nám paradoxne skôr uškodil, ako nakopol. Súpera sme naďalej prehrávali, boli sme lepším tímom, šance prichádzali, ale postupne ani Karhan, ani Tomovič a Cesnek dokonca 2krát, nedokázali využiť svoje vyložené šance, a tak prišiel trest, keď sme v poslednej 10minútovke inkasovali najskôr z ojedinelej akcie hostí ktorá sa zrodila z odkopnutej lopty, druhý krát o 2 minúty neskôr, po našej hrubej chybe v defenzíve. A tak namiesto polčasového vedenia o 4 až 5 gólov, bol stav nerozhodný 2:2. Do druhého polčasu sme chceli vybehnúť s odhodlaním znova súpera zatlačiť, a zlomiť súpera svojou aktívnou hrou. Avšak toto odhodlanie pravdepodobne zostalo v polčasovej prestávke."
Poradie: 2. miesto, 33 bodov, skóre 154:46

FC Spartak Trnava U12 - FC Nitra U12 6:5 (2:3)
Góly: 1. a 13. Kusý, 5. Morvay, 20. Baláž, 23. Kočík, 32. Áč - 2. a 45. Demian, 8. Halo, 25. Minka, 26. Haulík
Spartak: Kondé, Okruhlica, Malovec, Žitný, Nagy, Kucharík, Ferenčík, Áč, Drozda, Kusý, Krchnár, Kalivoda (C), Mego, T. Baláž, Mihočka, F. Baláž, Kramár, Kočík, Šarmír, Slezák
Nitra: Hrdina, Amrich, Minka, Bennár, Bahelka, Pavelka, Halo, Stareček, Čaniga, Csizmadia, Haulík, Ölvecký, Demian, Kuna, Eliaš, Keresztesi, Bečica, Pinkava, Demo, Sivák

Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U12): "Do zápasu sme vstúpili veľmi disciplinovane a zodpovedne. Chalani mali chuť a túžbu po víťazstve. Hrali sme systémom 3-1-3 v ofenzíve a v defenzíve 3-3-1. Z môjho pohľadu to bol veľmi slušný zápas na oboch stranách. Snažili sme sa o postupný útok od brankára, čo sa nám aj väčšinou darilo. Výborne si s tým poradili obrancovia, keď sa nebáli ísť do kľučiek a následne cez stredového hráča alebo cez troch ofenzívnych hráčov. Vytvárali sme si veľmi pekné akcie. Chalani pôsobili sebavedomo, čo ma veľmi potešilo. Už na príprave sme si povedali, že chcem, aby si ten zápas užili a nechali na ihrisku chcenie a futbalové srdce. Výborne dodržiavali to, že po strate lopty sme súpera nenechali kombinovať a snažili sme sa ich hneď zdvojovať, čo sa nám aj darilo. Chalanom gratulujem a tešíme sa v nedeľu do Senice."
Poradie: 6. miesto, 22 bodov, skóre 127:100