Dorastenci s jedným bodom, mladší žiaci s výhrami a ženy hrali Spartakovské derby

Starší dorastenci sa stále trápia v koncovke a s Banskou Bystricou hrali bezgólovo. Mladším dorastencom nevyšli výsledkovo zápasy v Trenčíne. Starší žiaci mali svoje zápasy odložené, za to mladší oskalpovali svojich rovesníkov v Púchove. Ženy hrali Spartakovské derby a žiačky nezvládli zápas v Nitre, napriek tomu sú stále na prvom mieste v tabuľke.

FC Spartak Trnava U19 - FK Dukla Banská Bystrica U19 0:0
Žlté karty: 56. M. Zaduban, 61. Bango, 63. Lauko, 78. Jašúrek, 83. Benca - 10. Mojžiš, 66. Gaško
SPARTAK: Kolena - M. Zaduban, A. Štrba, Jašúrek, Pavlovčík, R. Zaduban, Bango (C), Lauko, Vangel (46. Halmo), Zolvík (67. Drobný), Martinka (75. Benca)
Michal Gašparík (tréner Spartaka U19): „Súper hral väčšinu zápasu na dlhé lopty, prekopávali stred ihriska. Zápas potom vyzeral zle, bol to boj ale zasa na druhej strane musím povedať, že Bystrica bola v prvom polčase nebezpečnejšia. Výborne nás podržal brankár a myslím si, že nakoniec je pre nás bod dobrý. V tréningu pracujeme na zakončovaní akcii, pretože nedávame góly ale v zápase nám to opäť viazlo.“
Poradie: 9. miesto, 23 bodov, skóre 24:22

AS Trenčín U17 - FC Spartak Trnava U17 2:1 (1:0)
Góly: 6. Levai, 66. Rusnák - 44. Kozák
SPARTAK: Takáč - Kozák, Novanský, Kiss, Vajda - Mihálik T., Valach, Bros - Vida, Sekera (68. Smaali), Dráfi (38. Fridrich)
Patrik Lipnický (tréner Spartaka U17): „V zápase sa stretli tímy, ktoré sa prezentujú podobným štýlom hry, založenom hlavne na rýchlej kombinačnej hre, celoplošnom pressingu a kvalitných prechodových fázach. Z tohto pohľadu mal zápas nadpriemernú úroveň. Hralo sa vo vysokom tempe a nasadení. O výsledku rozhodlo to, že súper svoje šance využil, naopak my sme boli vo finálnej fáze málo efektívni a pri niektorých sľubne sa rozvíjajúcich akciách nám chýbalo viac pokoja pri práci s loptou. V poslednej minúte zápasu sme siahali aspoň na remízu, ktorá by bola z hľadiska predvedenej hry určite zaslúžená, ale nedokázali sme premeniť ani samostatný nájazd na brankára.“
Poradie: 4. miesto, 38 bodov, skóre 37:29

AS Trenčín U16 - FC Spartak Trnava U16 3:2 (1:1)
Góly: 10. Laco, 47. Petráš, 63. Sekerka - 2. Daniel, 51. Michalička
SPARTAK: Horváth - Mánik, Tumma, Várady, Akbar - Daniel, Koricina (63. Prelovský), Gono (60. Šarmír) - Babják (73. Petráš), Mihálek, Michalička
Ján Krupa (tréner Spartaka U16): „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, keď sme vyhrávali už v druhej minúte po krásnej strele Daniela. Domácim sa ale podarilo v krátkej dobe vyrovnať a zápas začal odznova. Obe družstvá sa prezentovali kombinačným futbalom, založeným na krátkych prihrávkach s rýchlym prechodom do útoku a s následným rýchlym prepínaním do obrannej fázy hry. Škoda, že sme nevyužili gólovú príležitosť Michaličku po výbornom preskočení súpera a následnom vyvezení lopty Tummom. Druhý polčas sme dostali zbytočný gól po dlhej prihrávke za našu obranu s následnou spätnou finálnou prihrávkou. Avšak stále sme hrali svoju hru a po krásnej finálnej prihrávke Daniela sa v pokutovom území presadil Michalička a vyrovnal na 2:2. Hráči Trenčína ukázali svoju kvalitu, začali kontrolovať hru držaním lopty a strelili víťazný gól. Musím však chlapcom poďakovať a pochváliť ich. Ukazujú rýchly progres a prechod z tréningového procesu do zápasu. Myslím si, že diváci videli veľmi kvalitný a okulahodiaci zápas mladšej dorasteneckej súťaže k čomu sa pričinili obidva tímy.“
Poradie: 9. miesto, 23 bodov, skóre 23:38

MŠK Púchov U13 - FC Spartak Trnava U13 1:20 (1:7)
Góly Spartaka: 4 x Kotlár, 4 x Weisenpacher, 3 x Púchlo, 2 x Mišo, 2 x Tomovič, 2 x Kukuč, Petráš, Cesnek, Javorek
SPARTAK: Trník, Žbodák - Tomovič, Adamkovič, Petráš, Kukuč, Cesnek, Strečanský, Hrčka, Pomšahár, Jasovský, Púchlo, Mišo, Polák, Blaško, Chynoradský, Fiala, Karhan (C), Weisenpacher, Kotlár, Javorek, Hačko

Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U13): „Zápas na veľmi zlom ihrisku trošku kazil počiatočný dojem z hry. Pozitívum bolo rýchle vysporiadanie sa hráčov s nepriaznivou hracou plochou. Herný výkon družstva mal zlepšujúci charakter počas zápasu a hráči postupne nadobudli kľud a začali byť úspešní v obchádzaní, prihrávaní a výbere miesta. Veľa gólov padlo do prázdnej brány. Hráči zachovali kľud vo finálnej fáze hry a riešili herné situácie kreatívne a neočakávane, čo považujem za veľmi dôležité.“
Poradie: 3. miesto, 51 bodov, skóre 236:60 (1 zápas k dobru)

MŠK Púchov U12 - FC Spartak Trnava U12 6:11 (5:4)
Góly Spartaka: 2x Nagy, 3x Kukučka, 2x Kucharík, Malovec, Kalivoda, Strmenská, Mego
SPARTAK: Mihočka, Slezák - Okruhlica, Malovec, Nagy, Ferenčík, Kukučka, Drozda, Kusý, Kucharík, Hurek, Kalivoda, Strmenská, Baláž, Mego, Kramár, Kočík, Šarmír (C)

Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U12): „V zápase sme ukázali veľa pekných akcií pri ktorých sme sa dostávali do gólových príležitostí. Snažili sme sa o postupný útok cez brankárov. Darilo sa nám to, ale nie obom skupinám rovnako. Hráči sa snažili prenášať nacvičené akcie z tréningu do zápasu. Musíme popracovať na defenzívnej fáze hry, aby hráči neopúšťali svoj priestor a nevybiehali zbrklo. Druhý polčas bol podľa mojich predstáv. Fungovala spolupráca všetkých hráčov. Gratulujem chalanom k víťazstvu.“
Poradie: 6. miesto, 34 bodov, skóre 180:141

FC Spartak Trnava ženy B - FC Spartak Trnava ženy A 1:2 (0:2)
Góly:
80. Vargová - 37. N. Voleková, 38. Augustovičová
SPARTAK B: Bednárová, Kováčová, Sulíková, Jankechová, Sabová (70. Valentová), Švikruhová (73. I. Voleková), Minarovičová (C), Hudcovičová, Škulová, Kreutzová, Vargová (81. Palkechová)
SPARTAK A: Križanovičová - Schwarzová, Voleková, Valentovičová, Eckerová, Adámková, Paveleková (C), Karabová, Augustovičová (60. Richnáková), Žlnayová, Gajdová

Marián Kováčik ( hlavný tréner žien Spartaka): „V prvom rade chcem poďakovať trénerom Švajdovi a Imreovej ako pripravili svoje tímy v tomto zápase a tak prispeli k vzájomnému vyrovnanému zápasu. Zápas bol veľmi kvalitný, pričom v prvom polčase mal A-tím viacej z hry, snažil sa hrať po zemi, čo na B-tím platilo. Dosiahli dva góly rýchlo po sebe v prvom polčase a to trocha otriaslo B-tímom. Do druhého polčasu však B-tím nastúpil odhodlane niečo spraviť s výsledkom, čoho výsledkom sa hra vyrovnala a skutočne v niektorých momentoch zniesla vysoké kritéria. K tomu prispeli oba tímy. B-tím následne skorigoval výsledok, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Výhra A-tímu bola zaslúžená ale samotný zápas bol veľmi dobrý z oboch strán.“
Poradie:
FC Spartak Trnava ženy B: 6. miesto, 13 bodov, skóre 17:31
FC Spartak Trnava ženy A: 4. miesto, 26 bodov, skóre 32:13

FC Nitra žiačky - FC Spartak Trnava žiačky 8:0 (3:0)
SPARTAK: Bagáčová - Holcová, Chlpatá, Orichelová, Hanzelová, Stegmannová (C), Cepková, Strmenská, Šimurdová, Čambalová, Poláková, Bajerová, Nádaská, Trajlínková, Hornáčková, Tanečková, Karabová, Jurišová

Marián Kováčik (tréner žiačok Spartaka): „Do zápasu sme nastúpili veľmi zle, pričom Nitra na nás doslovne vybehla a prevalcovala nás. Dievčatá sa zľakli a tak to vyzeralo celý zápas. Nenašli v sebe dosť sily zabojovať a popasovať sa o výsledok. Škoda že si týmto zápasom pokazili celú časť sezóny, kde sa im skutočne darilo. Nitra bola o dve triedy lepšia. Musíme si to priznať ale na druhej strane, keby naše dievčatá psychicky zvládli tento zápas mohlo to dopadnúť inak. Určite tento zápas bude pre naše dievčatá výstrahou aj do budúcna. Každý pád je krokom vpred a preto netreba nad žiadnou z nich lámať palicu. Verím že ich to mrzí a chcem aby si z tejto futbalovej facky zobrali ponaučenie do celej ich kariéry. Nech im tento zápas vždy pripomenie, že skutočne treba veľa obetovať, strpieť a učiť sa, aby sme sa stali víťazmi.“
Poradie: 1. miesto, 33 bodov, skóre 58:20