Čierne scenáre pominuli, Lovás sa vráti do niekožkých týždňov

Čierne scenáre pominuli, Lovás sa vráti do niekožkých týždňov

Prvotné odhady zranenia novej posily andelov hovorili aj o niekožkomesačnej pauze. Tie sa, našastie, nenaplnili. ANDREJ LOVÁS má natiahnuté väzy, vráti by sa mal do niekožkých týždňov.

Dvadsašesročný zakončovatež prišiel do malého Ríma z Ružomberka. Pod Čebraom strávil takmer desa rokov. V lige nastúpil do viac ako sto zápasov. V poslednom období však od trénera Hrnčára šanca neprichádzala. Aj preto sa Andrej ponuke z Trnavy potešil.

"Potreboval som zmenu, pretože v Ružomberku som strávil naozaj dlhý čas. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie. Mal som to ažké, pretože na krídlach, ale i hrote hrali chalani, ktorí podávali stabilné výkony. Tréner nemal dôvod niečo meni," uviedol jeden z dôvodov svojej absencie v zostave materského klubu.

Po podpise dvojročnej zmluvy vlietol do prípravy s andelmi ako víchor. Od prvého zápasu nechával na ihrisku všetko. Tréner Nestor El Maestro mu doprial dostatok priestoru nielen na poste hrotového útočníka. Niekožko minút si vyskúšal hru aj z pozície krídelníka.

"Každého hráča teší, keď môže hra. V príprave je to ešte dôležitejšie. Osobne mi je jedno, kde nastúpim. Na oboch spomínaných postoch sa cítim dobre a snažím vyda zo seba maximum," pokračuje Lovás.

V drese Spartaka nastúpil proti Zlatým Moravciam, Maccabi Tel Aviv, Sigme Olomouc a FC Gyiormot. Práve proti maďarskému celku vydržal na ihrisku len 25 minút, keď po strete s protihráčom musel nútene strieda.

"Bol to smolný moment, pretože súper neustál súboj a ako padal na zem, prižahol mi koleno. V prvom momente, keď som počul puknutie, som si myslel, že to bude zlé," spomína na nepríjemné chvíle vysoký útočník.

Prvé odhady boli až kruté, natrhnuté väzy či prasknutý meniskus a niekožkomesačná pauza. Našastie, artroskopia zažehnala všetky obavy a letná akvizícia by sa na zelené trávniky mohla vráti do troch týždňov.

"Artroskopia ukázala, že väzy sú iba natiahnuté a nie natrhnuté, čo ma potešilo. Lekári mi vyčistili koleno a dali dokopy meniskus, čiže nejde o nič vážne," ubezpečuje Andrej Lovás.

Aktuálne rehabilituje doma v Ružomberku. Na koleno si dáva žad, o týždeň ho čaká vyberanie stehov. Svojich spoluhráčov, samozrejme, sleduje a drží im palce aspoň na diažku.

"Záleží od pocitu, môže to trva mesiac, ale aj nemusí. Aktuálne neviem odhadnú dĺžku rekonvalescencie, uvidíme časom. Nevynechal som ani jeden zápas. Myslím si, že podávajú dobré výkony, na ihrisku vidno trénerovu prácu. Škoda tých záverov stretnutí. Generálku budem taktiež sledova a drža palce. Najmä, aby sa chalani nezranili a boli pripravení na ligu," uviedol na záver Lovás.

Generálka na nový fortunaligový ročník čaká červeno-čírnych už túto sobotu. Od 19.00 hod nastúpia na domácom Štadióne Antona Malatinského proti Eto Győr. (http://www.spartak.sk/clanek.asp?id=Generalka-v-sobotu-na-SAM-nazivo-v-Spartak-TV-+-pokyny-7082)

aktuálne na spartak.sk